
15-668 Białystok
Piastowska 11
605-652-161
(85)688-30-91
biuro@technisan.pl
---brak---

Przy projektowaniu korzystamy z najnowszych narzędzi informatycznych. W zależności od projektowanych instalacji korzystamy także z programów branżowych oraz konsultacji specjalistów. Współpracujemy na zasadach wymiany doświadczeń z innymi biurami projektowymi oraz kadrą inżynierską Politechniki białostockiej.
PEWNOŚĆ DZIAŁANIA
Każdy wychodzący od Nas projekt jest zawsze na etapie projektowania indywidualnie ustalony z inwestorem, przez co nie tracimy cennego czasu na poprawki a zlecenie zawsze zostaje wykonane w terminie. Warto też nadmienić, że każda gotowa praca sprawdzana jest przez co najmniej dwóch specjalistów branżowych co daje Państwu pewność, że dostają Państwo usługę na najwyższym poziomie. Zadowolenie klienta oraz fachowość wykonanej pracy to dla Nas priorytet.
CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA PROJEKTOWANA
Wchodzące w życie od stycznia 2009 roku nowe wymagania dotyczące oceny energetycznej budynków wprowadzają obowiązek dołączania do PROJEKTU ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEGO projektowanej charakterystyki energetycznej budynku. Należy wyraźnie zaznaczyć, że z na mocy art. 20 ust. 3 pkt 2 Prawa Budowlanego z obowiązku tego zwolnione są budynki o prostej konstrukcji, jak budynki mieszkalne jednorodzinne, niewielkie obiekty gospodarcze, inwentarskie i składowe.
Charakterystyka energetyczna projektowana powinna być opracowana zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw ich charakterystyki energetycznej. Oznacza to w praktyce konieczność przeprowadzenia takich samych obliczeń jak dla świadectwa charakterystyki energetycznej. Różnicą jest konieczność przeprowadzenia obliczeń na podstawie projektu budowlanego oraz forma samego dokumentu.
ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ
Zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 7 ustawy - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.) inwestor jest obowiązany pozyskać świadectwo charakterystyki energetycznej budynku i dołączyć je do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wraz z innymi wymaganymi dokumentami. Świadectwo charakterystyki energetycznej sporządzane jest po faktycznie wykonanych robotach budowlanych i jest ważne 10 lat.
W przypadku przeprowadzenia robót budowlanych, w wyniku których nastąpiła zmiana charakterystyki energetycznej zachodzi konieczność sporządzenia nowego świadectwa charakterystyki energetycznej. Zgodnie z art. 5 ust. 4 ustawy w przypadku budynku z lokalami mieszkalnymi lub częściami budynku stanowiących samodzielną całość techniczno-użytkową, przed wydaniem lokalu mieszkalnego lub takiej części budynku osobie trzeciej, sporządza się świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego lub części budynku, przy czym w przypadku budynków ze wspólną instalacją ogrzewczą świadectwo charakterystyki energetycznej, sporządza się wyłącznie dla budynku.
W przypadku gdy budynek lub lokal mieszkalny podlega zbyciu lub wynajmowi to zgodnie z art. 63a ust. 1 i 2 odpowiednio nabywcy lub najemcy powinno być udostępnione świadectwo charakterystyki energetycznej, o ile jest ono wymagane przepisami ustawy. Świadectwo charakterystyki energetycznej Po lewej: Wzór katy podlagającej wypełnieniu przy sporządzaniu świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

Licznik odwiedzin wizytówki firmy Technisan - projektowanie instalacji sanitarnych: 443